1.    
  2.     Як вибрати тренера з фітнесу

Як вибрати тренера з фітнесу

Фітнес — один з найпопулярніших видів фізичної активності. В основному, з його допомогою скидають вагу. Ті, хто займається ним регулярно, вже через 2-3 місяці бачать відчутний позитивний результат у вигляді стрункої фігури і зникнення зайвого жиру.

Заняття фітнесом як частина здорового способу життя

Навесні кількість людей, які відвідують спортивні зали, значно зростає. Люди приходять сюди, щоб скинути вагу до літа. Є й інша велика категорія людей — ті, хто займається фітнесом для зміцнення здоров’я за приписами лікарів. Їм непросто потрібно скинути пару зайвих кілограмів, тому що зайва вага вже став небезпечним для життя. При серйозної мотивації вони домагаються успіхів.

Як вибрати тренера з фітнесуДля деяких людей заняття фітнесом стають частиною життя. Вони також поєднують його з правильним харчуванням та іншими елементами здорового способу життя — здоровим повноцінним сном, відмовою від алкоголю і тютюну. Вони починали з прагнення скинути кілька кілограмів до літа, але поступово увійшли у смак. Напевно, багато хто знає, що сама назва «фітнес» походить від англійського fit (здоровий, підтягнутий). Тому тренування спрямовані, в першу чергу, на поліпшення стану нашого здоров’я. Це цілий комплекс, який складається з урахуванням фізичних параметрів і стану здоров’я кожної людини.

Як вибрати фітнес тренера

Багато людей приходять на заняття фітнесом займаються безсистемно: 15 хвилин на одному тренажері, 10 на іншому. До того ж, ці заняття нерегулярні, і результату не приносять. Але для складання індивідуальної програми потрібен персональний фітнес-тренер. На що слід звернути увагу при його виборі: Досвід роботи.

 

В ідеалі, хороший тренер повинен пропрацювати в одному клубі не менше 2-5 років. Обов’язково уточніть, чи має він досвід вирішення проблем, аналогічних вашою.

Професіоналізм. Хороший фітнес-тренер завжди задає клієнтові питання про стан здоров’я клієнта, спосіб життя і харчування. Чим більше інформації про вас він отримає, тим простіше йому буде складати програму тренувань. Ознакою правильності вашого вибору буде також і знання тренером спеціальних термінів з анатомії і медицині.

Зовнішній вигляд. Якщо тренер сам веде здоровий спосіб життя і підвищує свою кваліфікацію — це ще один плюс. Здоровий і підтягнутий зовнішній вигляд — це візитна картка фітнес-тренера.

Манера спілкування. Практика показує — більше 90% людей вибирають викладачів, коучів і тренерів за манерою спілкування. Це дуже індивідуальний фактор, і важко сказати, хто може сподобатися вам. Одним з душі жорсткий підхід, іншим — більш м’який. Але завжди відштовхує грубість і недбалість у спілкуванні з клієнтами, а привітний тон і посмішка притягують.

Пробне заняття. При спробах залучити клієнта багато фахівців, і тренери в тому числі, прагнуть показати себе з кращого боку. Тому вам слід прийти на пробне заняття і поспостерігати за поведінкою вашого тренера в режимі реального часу. Якщо він уважний до вас — це хороший знак, якщо часто відволікається на сторонні справи — можливо, вам слід подумати про іншому тренері.

Від вибору правильного тренера з фітнесу багато в чому залежать результати тренувань і ваше здоров’я. Тому однаково важливі професійні та людські якості людини, з яким ви будете працювати над своїм тілом.

Як добитися результату від занять фітнесом

Якщо ви точно знаєте, чого хочете від занять фітнесом, то вам буде простіше досягти вашої мети. Вибір хорошого тренера — лише частина успіху. Інші дві головні його складові — це ваша мотивація і регулярність відвідування спортзалу. Ось деякі рекомендації, які допоможуть вам досягти хороших результатів: Розбивайте велику мету на маленькі. Наприклад, не намагайтеся відразу пробігти велику дистанцію або поступово збільшуйте кількість підходів. Прибирати шкідливі продукти харчування з раціону також слід поступово.

Ведіть щоденник досягнень. Неважливо, в електронному вигляді або на паперовому, але буде добре, якщо ви будете записувати позитивні зміни у вашому тілі. Пишіть, яких результатів вдалося досягнути за певний термін — тиждень, місяць, два місяці і супроводжуйте фотографіями.

Ніколи не здавайтеся. Це складне завдання. У всіх можуть бути зриви — полінуватися прийти на тренування або з’їсти шкідливий продукт. Пам’ятайте, що нагородою за вашу витримку буде струнка фігура і міцне здоров’я. Робіть те, що вам подобається. Якщо тренування приносять задоволення, то ви обов’язково прийдете до вашої великої мети. Виконуйте різноманітні вправи. Відвідування спортзалу — це, звичайно, добре. Але ще краще — додати в вашу програму улюблені види фізичної активності — піші прогулянки, катання на велосипеді влітку або лижі взимку.

Чим більше розмаїття, тим приємніше тренування. Не порівнюйте себе зі спортсменами або моделями. Це зовсім інші люди, і ми не знаємо точно, як вони досягли гарної форми. Тому не варто засмучуватися, якщо ви не виглядаєте як вони. Обов’язково відпочивайте. Деяким людям властиво надмірне захоплення фітнесом до такої міри, що вони забувають про все інше.

Але крім позитивних результатів, надмірні тренування приносять і негативні — стомленість і травматизм. Також пам’ятайте про здоровий сон і висипайтеся. Професіоналізм вашого тренера — лише одна зі складових успіху тренувань. Він направить вас на потрібний шлях, допоможе вибрати індивідуальну програму тренувань, визначить схему живлення. Ви досягнете успіху не тільки при неухильному виконанні вказівок тренера, але і при достатній мотивації і регулярності занять.

Зрозуміло, не слід відвідувати тренування, якщо ви хворієте і відчуваєте себе неважливо. Жоден вид фізичної активності, чи то йога, пілатес або заняття на тренажерах, не має на увазі насильство над собою і своїм тілом. Якщо ви відчуваєте, що тренування не приносить задоволення, її слід відкласти.

Але це не означає, що треба закинути заняття на довгий час. Обов’язково повертайтеся, як тільки відчуєте себе краще. Сьогодні здоровий спосіб життя стає все популярнішим. Безліч людей активно беруть участь в велопробігах і марафонах, демонструють чудеса гнучкості та спритності. І це не професійні спортсмени, а звичайні люди. Досягти успіху зможе кожен з нас, якщо буде знати, як правильно тренуватися.

Написати коментар