1.    
  2.     Поради фітнес тренера: як правильно бігати

Поради фітнес тренера: як правильно бігати

Перш ніж почати бігати, важливо зрозуміти, що ми робимо правильно або неправильно. Ефективність бігу залежить від постави, ручних коливань, швидкості кроку. Невеликі коректування в бігу мають велике значення. Ось кілька порад, які допоможуть вам при бігу.

Скоротіть свій крок.

Багато хто думає, чим ширше крок, тим швидше фініш і вони частково мають рацію. Адже час подолання дистанції безпосередньо залежить від довжини кроку і від швидкості бігу. Однак якщо ноги будуть йти сильно попереду тіла, то можна перестаратися. При правильному бігу рекомендуються короткі і легкі кроки, щоб ноги не виходили далеко вперед від решти тіла.

Прагніть до того, щоб гомілки були у вертикальному положенні, коли вони торкаються землі, а коліно вище стопи. Якщо вам необхідно збільшити швидкість, тоді зосередьтеся на тому, щоб відвести ногу назад від стегон, а не йти ногою вперед. Багато експертів упевнені в тому, що 180 кроків на хвилину – це оптимальний показник для більшості.

Біжіть «Високо».

Бігуни на довгі дистанції часто повторюють мантри, щоб залишатися мотивованими. Одним з важливих компонентів вашої форми є хороша поза. Тому не забувайте залишатися у вертикальному положенні з невеликим ривком вперед, щоб допомогти тілу просунутися далі. Під час бігу перевіряйте свою позу. Саме висока поза додасть вам впевненості у бігу.

Рухайтеся вперед.

Багато експертів рекомендують під час бігу тримати лікті зігнуті на 90 градусів. Проте це не обов’язково. Просто рухайтеся природно, як вам зручно. Головне, щоб руки рухалися вперед і назад, а не з боку в бік. Крім того, зосередьтесь на очах. Вони повинні дивитися вперед, а не на землю або кросівки.

Залишайтеся стриманими.

Багато бігуни під час бігу сильно напружені. Однак експерти рекомендують зовсім інше. Постарайтеся, щоб ваші плечі залишалися розслабленими, також як і руки, не тримаєте їх в кулаках. Бігунам часто радять тримати руки так, наче в них знаходяться барабанні палички або ж крихке яйце.

Уникайте крайнощів.

Багато бігуни турбуються про те, щоб не уникнути сильного удару стопи про доріжку. Під час бігу пальці ніг не повинні вказувати на небо, не робіть нічого екстремального під час цієї фізичної заняття.

А ось кілька порад для бігунів.

Перш ніж почати бігати, зачекайте дві години після прийому їжі. Для більшості людей саме така кількість часу остаточно, щоб переварити їжу. Перш ніж почати пробіжку, просто пройдіться хвилин десять або ж повільно пробіжитеся. Це буде невелика підготовка перед бігом.
Поради фітнес тренера: як правильно бігати
Якщо під час бігу у вас щось болить два дні підряд, зробіть невелику перерву на два дні. Справа в тому, що це може сигналізувати про травму. Якщо біль триває кілька тижнів, тоді вам необхідно піти до лікаря. Перед бігом нічого не їжте і не пийте. Давайте організму обов’язково відпочити якийсь час після активного бігу.

За кожні півтора кілометра пробіжки додавайте собі одну хвилину для сну. Іншими словами, якщо ви пробіжите, наприклад, 45 кілометрів за тиждень, тоді дозвольте собі поспати на пів години більше, ніж зазвичай кожну ніч. Також рекомендується міняти взуття кожні 500-700 кілометрів, які побігли.

Не чекайте повного зношування взуття. Після довгого і важкого бігу, обов’язково дайте організму відпочити один день. Іншими словами, один день може бути з легким бігом, а другий з важким, чергуйте. Для бігу вибирайте такий одяг, в якій ходите, коли термометр показує на 10 градусів більше, ніж є насправді. Тому як під час пробіжки ваше тіло буде сильно розігріватися і вам стане занадто спекотно.

Написати коментар