1.    
  2.     На що новачкам звернути увагу під час першого візиту у фітнес-клуб

На що новачкам звернути увагу під час першого візиту у фітнес-клуб

Для тих, хто вирішив піти в спортзал вперше або надумав відновити тренування після тривалої перерви, фітнес-тренери склали рекомендації, на що звернути увагу під час першого візиту у фітнес-клуб.

Не варто починати тренування, не порадившись з фахівцем

Приходячи на тренування з фітнесу, багато хто, як правило, намагаються охопити відразу всі: привести себе у форму, підтягти тіло, схуднути, зробити м’язи рельєфніше, стати сильнішими і витривалішими.

У випадку, якщо у вас все життя особливих неприємностей зі здоров’ям не було і в анамнезі вважаються виключно застуди, вам буде досить перед початком тренувань поспілкуватися з фітнес-інструктором. Він проведе тестування, яке допоможе визначити, як реагує на навантаження ваша серцево-судинна система, і покаже безпечні вправи.

Фітнес-тестування включає в себе вимірювання артеріального тиску і пульсу до і після навантаження.

Також актуальним буде обстеження на спеціальному апараті — омроне, що вимірює опір тканин організму і повідомляє про процентному вмісті жиру, рідини і м’язових тканин в тілі. Обстеження допоможе правильно скласти вашу персональну програму і поставити мету, що дуже важливо в тренувальному процесі.

Повертатися до занять після перерви або починати тренування треба поступово

В цій думці сходяться всі тренери. Розбіжності викликає інше питання: яке навантаження для цього підійде — кардіо або силова?

Все залежить від мети, яку ви собі поставили. Ми рекомендуємо починати з кардіонавантаження, але поступово додавати силові елементи. Оптимальним буде регулярне чергування цих навантажень — це допоможе організму встигнути налаштуватися на конкретний режим роботи. До таких вправ відносять біг, ходьбу, велотренажери, степ-тренажери. Загалом, всі можливі швидкі і енергійні рухи, що виконуються без перерви протягом хоча б декількох хвилин. Для силового навантаження допоможуть гідравлічні тренажери.

Важливо, щоб тренування були включені всі 5 основних елементів фітнесу: розминка, кардіо і силове навантаження, заминка і розтяжка.

Важливо не тільки “що” робите, але і “як”

Правильне виконання вправ — це фундамент тренування. Інакше будь навантаження стає даремною і травмонебезпечною. Кожне тренування повинна проходити під наглядом тренера, який не тільки покаже правильність виконання вправи, але і простежить за реакцією вашого організму на фізичне навантаження. Перші тренування повинні бути нетривалими, нечастими, але регулярними. Найбільш оптимальний варіант — 3 рази в тиждень по 30 хвилин. Якщо займатися частіше, організм не буде встигати відновлюватися, а якщо ваші тренування безсистемні, то про результат можна буде забути.

Написати коментар